Aktualności / 2015-03-20 /

Headlines Porter Novelli partnerem strategicznym misji gospodarczej w Turcji


Między 24 a 27 marca 2015 r. w Ankarze, w Stambule trwa oficjalna wizyta Ministra Spraw Zagranicznych Grzegorza Schetyny oraz polskich przedsiębiorców w Turcji, która stanowi kontynuację działań podjętych w 2014 roku, w którym obydwa kraje obchodziły 600-lecie nawiązania stosunków. Headlines Porter Novelli jest partnerem wydarzeń związanych z rozwojem współpracy gospodarczej Polski z Turcją organizowanych przy okazji misji.

W wyjeździe bierze udział grupa około 150 przedsiębiorców z różnych sektorów, między innymi przedstawiciele branż: energetycznej, zielonych technologii, finansowo-kapitałowej, rolno-spożywczej, medycznej czy innowacyjnej. Celem wizyty jest promocja i budowanie pozytywnego wizerunku polskiej gospodarki oraz polskich eksporterów i inwestorów, a także intensyfikacja kontaktów między polskimi i tureckimi partnerami biznesowymi. Organizatorzy liczą na możliwość wypracowania współpracy gospodarczej w niektórych obszarach, w szczególności na rynkach finansowych,  wdrażając nowoczesne technologie.

„Polski i turecki rynek gospodarczy są do siebie bardzo podobne. Transformacja gospodarcza i towarzyszące jej wielkie zmiany były dla obu krajów początkiem dynamicznego rozwoju. Niezwykle ważne i znaczące jest to, że możemy wymienić się wiedzą i doświadczeniami. We współpracy polsko-tureckiej jest potencjał, który można przekuć na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w ekspansji zagranicznej polskich firm” - powiedziała Joanna Pruszyńska-Witkowska, Prezes Headlines Porter Novelli.

Podczas wizyty odbędzie się dwudniowe Forum Gospodarcze, na którym wystąpią między innymi Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna oraz turecki Minister Gospodarki Nihat Zeybekci. Uczestnicy wezmą udział także w licznych spotkaniach roboczych, rozmowach przy okrągłym stole i dyskusjach.

Wizyta w Turcji to wydarzenie organizowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP we współpracy m.in. z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Narodowym Bankiem Polskim, Związkiem Banków Polskich, Komisją Nadzoru Finansowego i innymi instytucjami, których celem jest promocja współpracy polsko-tureckiej w różnych obszarach.