Aktualności / 2014-04-23 /

Headlines Porter Novelli z EPAM Systems Poland


Agencja Headlines Porter Novelli będzie odpowiadać za komunikację polskiego oddziału firmy EPAM Systems, wiodącego dostawcy kompleksowych rozwiązań w zakresie inżynierii oprogramowania oraz jednego z liderów w dziedzinie usług IT dla biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Działająca od 1993 roku (a w Polsce od 2011) firma EPAM Systems zajmuje się dostarczaniem rozwiązań w zakresie inżynierii oprogramowania. Zatrudnia ok. 10 000 informatyków i obsługuje klientów na całym świecie poprzez sieć oddziałów zlokalizowanych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech, Szwecji, Holandii, Singapurze, na Białorusi, Węgrzech, Ukrainie, w Kazachstanie, Polsce, Hong Kongu oraz w Australii. EPAM został sklasyfikowany na drugim miejscu listy 20 najszybciej rozwijających się amerykańskich firm technologicznych, przygotowanej przez magazyn Forbes w ramach rankingu America’s Best Small Companies 2013. EPAM zatrudnia w naszym kraju ponad 100 osób. Obecnie firma otwiera swoje drugie biuro w Polsce, gdzie pracę znajdzie docelowo 120 specjalistów z branży IT. „Outsourcing kompleksowych rozwiązań IT to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się sektorów w Polsce” – mówi Joanna Pruszyńska-Witkowska, 

CEO Headlines Porter Novelli. „Coraz bardziej skomplikowane technologie i ich wszechobecność w otaczającej nas rzeczywistości wymagają jasno zdefiniowanej i przemyślanej komunikacji, która z jednej strony dotrze do specjalistów, a z drugiej strony – do osób, które niekoniecznie wiedzą, czym jest cloud computing lub trend BYOD”. Headlines Porter Novelli istnieje na polskim rynku od 18 lat, a od 8 działa w globalnej sieci Porter Novelli. Firma jest Członkiem-Założycielem Związku Firm Public Relations (ZFPR), zdobywcą trzech złotych Spinaczy, laureatem konkursu IPRA oraz zwycięzcą SABRE Awards. Od wielu lat firma odnosi sukcesy w tworzeniu i realizacji kampanii dla klientów m.in. z branży farmaucetycznej i ochrony zdrowia, finansów oraz sektora publicznego. Za obsługę komunikacyjną polskiego oddziału firmy EPAM Systems odpowiadają Artur Skoneczko oraz Mateusz Zalewski.