Aktualności / 2017-05-16 /

Joanna Pruszyńska - Witkowska wystąpiła na IX Europejskim Kongresie Gospodarczym


W dniach 10-12 maja 2017 roku odbył się IX Europejski Kongres Gospodarczy. Dziewiąta edycja największego spotkania biznesowego w Europie Centralnej odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Co roku Kongres przyciąga polskich i europejskich polityków, biznesmenów i ekspertów. Na tegoroczną edycję zaplanowano ponad 130 wystąpień poruszających między innymi tematy nowych technologii, energetyki, eksportu i gospodarki. 

Jedną z prelegentek była nasza prezes – Joanna Pruszyńska-Witkowska, która uczestniczyła w debacie „ Kobiety w biznesie”, moderowanej przez Zuzannę Ziomecką , redaktor „Wysokich Obcasów”. Do grona prelegentek należały również: Aleksandra Klich (zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”), Elżbieta Wojtczak (CEO, współzałożyciel Communication Unlimited), Kinga Nowakowska (CEO, Black Swan Fund, członek zarządu, Grupa Capital Park) i Dorota Strosznajder (dyrektor, dział komunikacji korporacyjnej, pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej, Henkel Polska). 

Panie dyskutowały o tym, jakie korzyści płyną dla firm, w których kobiety zasiadają w zarządzie, jakie bariery wewnętrzne najczęściej powstrzymują kobiety od dążenia do sukcesu i walki o najwyższe stanowiska. Prelegentki poruszyły temat zmieniającego się rynku pracy, który intensywnie zmierza w kierunku robotyzacji, oraz zachęcały do podnoszenia kwalifikacji w dziedzinie technologii.

Publikacja na temat panelu:

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,97222,21802167,kobiety-w-biznesie-na-ekg-kiosk-z-warzywami-nauczy-wiecej.html