Projekty

ministerstwo środowiska - KLIMATOLUBNI.PL


Klimatolubni.pl to ogólnopolska inicjatywa społeczna na rzecz redukcji emisji C02 i zużycia wody przez gospodarstwa domowe w Polsce zrzeszona na portalu społecznościowym www.klimatolubni.pl. Powołana była w ramach kampanii Ministerstwa Środowiska „Zmień nawyki na dobre. Zmień klimat na lepszy”.

Naszym zadaniem była zmiana nawyków polskiego społeczeństwa w obszarze klimatu i aktywne zaangażowanie obywateli, w szczególności Internautów, w przeciwdziałanie zmianom klimatu. Na portalu, którego treść powstawała również dzięki zaangażowaniu członków inicjatywy, można było znależć materiały edukacyjno-promocyjne, filmy i zdjęcia, jak również eko-katalog firm zaangażowanych w działalność ekologiczną. Internauci mogli podjąć debatę na forum oraz poczytać blogi z "klimatycznolubnymi" informacjami.

Dzięki kampanii wątek „klimatolubnych” był najczęściej poruszanym przez media elementem całej kampanii Ministerstwa Środowiska „Zmień nawyki na dobre. Zmień klimat na lepszy”. W prasie, radio, TV i w Internecie pojawiły się łącznie 84 publikacje. W ciągu zaledwie 60 dni trwania kampanii www.klimatolubni.pl odwiedziły 5153 osoby, a liczba odsłon strony wyniosła 25159.