Projekty

Polsko-Brytyjskie Forum Gospodarcze


Polskę i Wielką Brytanię od lat łączą  rozbudowane powiązania gospodarcze. W ciągu 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej dwustronne relacje uległy intensyfikacji, co znajduje odzwierciedlenie zarówno w statystykach dotyczących wymiany handlowej (zwłaszcza w dynamicznym wzroście polskiego eksportu, który w latach 2002-2013 rósł nieprzerwanie), jak i wzajemnych inwestycji.

Headlines Porter Novelli wraz z partnerami, jak: MSZ, Ambasada Brytyjska w Warszawie, UK Trade and Investment (UKTI), City of London Corporation czy PAIiIZ S.A. współorganizowała Polsko-Brytyjskie Forum Gospodarcze pod hasłem: Strenghtening business relations within EU and worldwideSeizing the Opportunity: Partnerships for Growth.

Głównymi tematami dyskusji w trakcie tego dwudniowego wydarzenia były: innowacyjność, możliwości rozwoju dwustronnej współpracy oraz szanse na wspólne inicjatywy na rynkach trzecich. W panelach dyskusyjnych udział wzięli, m.in. wiceminister spraw zagranicznych Katarzyna Kacperczyk, prezes NBP prof. Marek Belka, Lord Mayor City of London Alderman Fiorna Wolf, minister bez teki Kenneth Clarke, a także wielu przedstawicieli polskiego i brytyjskiego biznesu.

W ramach współorganizacji wydarzenia Headlines Porter Novelli opracowała filmy promujące wydarzenie, infografiki i inne materiały merytoryczne, przeprowadziła działania B2B oraz nagłośniła wydarzenie w mediach, a także opracowała i na bieżąco uaktualniała stronę internetową www.polishbritishforum.pl. W wyniku działań Headlines w polskich mediach pojawiło się niemal 40 publikacji na temat Forum, w tym wywiad w TVP Info, odnotowano ok. 4 tys. odsłon strony internetowej i niemal 400 odsłon materiałów filmowych, a w wydarzeniu udział wzięło ponad 200 uczestników w tym aż 60 firm z Polski.

Galeria